نفس بکش

۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

من ستاد و اینا نرفته بودم تا حالا.امشب با دوستم رفتم و به این نتیجه رسیدم که هنوز خیلی مونده که به دموکراسی برسیم.خیییییلی

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۰:۱۴
نیمچه مهندس ...

کاش وبلاگ نویس ها یه چیزی شبیه چالش راه بندازن و تو این یه روز باقی مونده بنویسین دولت چیکارا کرده که برای شما خوب بوده و چی کارا کرده که برای شما بد بوده.بنویسین چرا به فلانی رای میدین و چرا رای نمیدین.من خبرگزاری ها رو که چک می کردم یه جورایی دلم برای روحانی سوخت.هیشکی ازش حمایت نمیکنه.با توجه به این که من اصلا خبر نمیخونم و اخبار هم نمیبینم این که میگفتن رسانه ها با این دولت مخالفن رو درک نمی کردم.الان متوجه شدم کاملا.وقتی همه تو یه قایق سواریم میخ برداشتن و قایق رو سوراخ کردن عاقلانه نیست.کسی نمیگه به غذای بد آشپز اعتراض نکنیم،اگه ملوانی اموال قایق رو برداشت واسه خودش چیزی نگیم،اگه یکی دیگه از خدمه غذاها رو احتکار کرد سکوت کنیم.ولی این که از ناخدا بدگویی کنیم واقعا به سود کسی نیست.چون اون ناخدا داره مارو به سمت مقصد میبره.مقصد یکیه،حالا یکی از مسیر A میبره و دیگری از مسیر B.

درست که ممکنه افراد بدی رو انتخاب کرده باشه و مسئول این انتخاب های بدش هم هست قطعا ولی باید دید با همین انتخاب ها در مقایسه با وضعیت قبل چقدر پیشرفت داشته.چقدر آرامش و آسایش به زندگی ساکنان قایق تزریق کرده.ما تو آرمان شهر زندگی نمیکنیم که انتظار داشته باشیم همه چیز صد در صد عالی باشه.

+من کمک میخوام.لطفا اگه براتون مقدور بود بنویسید.من با نوشته های خیلی ها مثل جولیک و هولدن کلی فکر کردم و چیزهایی در فکرم تغییر کرده و چیزهایی تثبیت شده.الان هنوز سردرگمم واسه انتخاب شخص مورد نظر.

-مگه هر شهری چند تا کاندیدای شورای شهر میتونه داشته باشه که واسه یه شهر 250 هزار نفری حدود 170 نفر اسم مینویسن؟؟؟باور کنین بعضیارو تازه امروز پوسترشون رو دیدم.فک کنم دیروز ثبت نام کردن:|

چند تا از چیزهایی که اثراتش رو دیدم و به نظرم مثبته رو مینویسم:

قیمت طلا و دلار 4 ساله تو یه محدوده مونده:یکیو میشناسم که با همین تغییرات ناگهانی قیمت طلا ورشکست شد.

طرح تحول سلامت:خب فکر نکنم لازم باشه چیزی بگم.تو شهر ما یه بیمارستان بزرگ ساختن و کلی آدم اونجا مشغول به کار شد و یه بیمارستان زنان رو هم هتلینگ کردن و دفترچه های سلامتی که باعث شد هزینه های درمان کم بشه.این مورد رو چون خواهرم تو این بخش کار میکنه از قول مریض هاش میگم که مردم راضی هستن و از قول دوستی که میگفت یه فامیل شون دارو واسه بچه ش میگرفت یه میلیون و الان داره 200 تهیه میکنه.شاید شما شخصا راضی نباشین.

اینترنت:روستای ما تو این دوره اینترنت پرسرعت گرفت.به جز این به صورت کلی نظر من اینه که سرعت ها بیشتر شده.

حالا چیزهایی که به نظرم چندان فرق نکرده:

وضعیت شغل:قاعدتا همه نمیتونن استخدام شغل دولتی بشن.پس باید وضعیتی ایجاد می کردن که افراد بتونن کار خودشونو راه بندازن و از اونجایی که ما بابامون وزیر نیس باید وضعیت وام دادن رو یه تغییراتی میدادن.همه نمیتونن یه ضامن پیدا کنن.به نظر من باید هرکی تقاضای وام برای کار داره رو یه مصاحبه دعوتش کنن و بپرسن نقشه ت چیه؟ و اگه کارساز به نظر اومد( به هر حال بانک میتونه یه مشاور متخصص برای این کار پیدا کنه.درست مثل بانک های خارجی که با کارآفرین ها همین برنامه رو اجرا میکنه) وام رو به اون فرد بدن و حتی تر بگن از دوسال آینده پرداخت اقساط رو شروع کن.

پرورش و آموزش:به نظرم همچنان آموزش تنها داریم و نه پرورش.

زنان و جایگاه اجتماعی اون ها:این مورد برای من خیلی مهمه.طوری که اگه ببینم یکی همه ی برنامه هاش خوبه و میگه زن ها باید بشینن خونه میگم بره به درک اونی که میخواد نصف جمعیت کشور رو فلج کنه و دور از جامعه و پیشرفت نگه داره و معتقده نصف آدمه و استعداد و توانایی نداره یا فقط یه کار خاص ازش برمیاد.تو دولت زنی عهده دار مسئولیت مهمی نیست و حتی مسئول امور زنان هم مردها هستن.اگه حرکت خوبی هم تو جامعه دیدم حاصل کار شخصی بوده و دولت حتی ازشون حمایت نکرده.کلا به نظرم دولت نسبت به این قضیه وایساده از دور نگاه میکنه و میترسه حرکتی بزنه.

حالا که این قضیه رو گفتم یاد تبلیغ حال به هم زنی افتادم که تی وی پخش کرد و هی زنان زنان می کرد و واسه تبلیغ انتخابات بود.مسئولان و صداوسیمای محترم،استفاده ی ابزاری از زن دقیقا همینه.

------------------------------------------------------------------------------------------------

من همه ی اینارو میبینم و میدونم ولی بازم سر در گم هستم.لطفا اگه تونستین بنویسین.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۷:۰۱
نیمچه مهندس ...

همیشه فکر می کردم به 24 سالگی که برسم یه شغل دارم که دوسش دارم،اولین مسافرت تنهایی به جایی که دوس دارمو رفتم و دارم پولامو جمع میکنم واسه ماشینی که دوس دارم.ولی متاسفانه چند ماه دیگه 25 سالم میشه و هیچ.... بگذریم!

غر نمیزنم.از انتخاب هام ،از مسیر زندگیم تا الان راضیم.فقط باید بیشتر دقت کنم و تنبلی رو کنار بذارم.تنبلی به هیچ وجه پذیرفته نیست.

+دوباره یه سری درد های لامذهبی اومدن سراغم که نمیدونم چمه.یه حس بدی بهم میگه داری دوباره میفتی تو چرخه ی دکتر،سونوگرافی،آزمایشگاه:|

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۸:۱۵
نیمچه مهندس ...

کی اینو تو مغز من فرو کرده که تو رویین تنی؟تو باید بهترین باشی؟

چرا پسرا وقتی در یه موردی مثلا کار 50 درصد شرایط رو دارن در کمال اعتماد به نفس میرن دنبالش ولی دخترا تا نزدیک به 100 درصد نباشن بهش فکر هم نمی کنن؟

چرا از دخترا انتظار دارن پرفکت باشن؟

چرا من اون قدر از ایده آل گرایی اذیت شدم که به برادر کوچیکم دائم میگم تو لازم نیست بهترین باشی،همین که از دفعه ی قبلت بهتر باشی خوبه؟

چرا من نمیتونم شادیم رو بیشتر از دو ساعت حفظ کنم؟

چرا ناامیدی تو صدامه که مشاوری که برای تحصیل رفتم پیشش بفهمه؟

چرا هروقت میرم پیش یه مشاور تمااام تنم از درون میلرزه و هر آن ممکنه گریه کنم؟

چرا من زندگی نمیکنم؟

چرا محتاج انگیزه دادن بقیه ام؟

چرا هدف هام اینقدر دور به نظر میان؟

چرا هدف هام اون قدر زیاده که بهم بگن از این شاخه به اون شاخه میپری؟

+من باید حواصیل متولد میشدم.کوچ می کردم و میرفتم این ور اون ور سفر،ماهی میخوردم  و تو تالاب زندگی می کردم و هروقت دلتنگ میشدم پرواز می کردم.زندگیه ایده آلی به نظر میرسه.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۵ ارديبهشت ۹۶ ، ۲۱:۴۸
نیمچه مهندس ...