نفس بکش

۵ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

تصور کنین زندگی یه بازی کامپیوتری بود.در اون صورت هر وقت کار خوبی می کردی یا خوش اخلاقی یا انسانیت خاصی از خودت نشون میدادی امتیاز میگرفتی و میرفتی مرحله ی بعد،هر وقت کار بد می کردی،کسی رو ناراحت میکردی،سر غذا آروق میزدی،تو خیابون اخ تف می کردی،فحش ناموسی و غیر ناموسی میدادی،تو جمع دندون مصنوعی تو در میاوردی تمیز می کردی مرحله رو کلا میسوختی و برمیگشتی به سیو قبلیت و سیو قبلیت چیزی نبود به جز همان کار خوب قبلیت.

در اون صورت سعی می کردی تا میشه کار خوب و با فواصل زمانی کم انجام بدی تا سیوهای بیشتری در صورت اشتباه داشته باشی.

دروغ و تهمت و جنگ افروزی و خیانت و سخن چینی هم کلا گیم اورت میکرد.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ خرداد ۹۶ ، ۰۳:۳۶
نیمچه مهندس ...

شهر ساسانی دارای الگوی خاصیه.وسط شهر آتشکده،کنارش کاخ شاهی و خزانه و سربازخانه و انبار و سربازخانه،چهار طرفش شارستان(محل زندگی نزدیکان شاه) بعد بازار بعد محل زندگی مردم که بهش میگفتن شهر بیرونی بعد دیوارای شهر و دروازه ها که چهار تا بودن و خارج شهر هم زمین کشاورزی.

اینارو که داشتم میخوندم بعد یهو یاد یه شهری افتادم که همین شکلی بود.پنم!

حالا شاید به خاطر تصور من باشه ولی در طول فیلم تصویر سازی هایی که از جاهایی کردم که تو فیلم نشون نمیداد یا کامل نشون میداد چنین تصویری رو برام ایجاد کرد و امروز یهو فهمیدم که شبیه الگوی یه شهر ساسانیه!

* یه چیزایی تو شهرشون داشتن که شبیه نمکدون های کاغذیه زمان بچگی ما بود!با سنگ و به عنوان المان شهری ساخته بودن.بعد یه صحنه ای هم به نظرم میرسید شبیه معماری ایتالیاس.

+ اون سرباز سفیدا تو جنگ ستارگان بودن،خب؟ اینجا هم ایفای نقش می کردن!

- اسم فیلم هانگر گیمز.

۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۶ ، ۱۶:۴۹
نیمچه مهندس ...

ای کسانی که میدونین از جون خودتون و زندگی تون چی میخواین و فهمیدین ماموریت تون توی این دنیا چیه.............کوفت تون بشه!!!!من هنوز نفهمیدم.

اگه یه کشور دیگه زندگی می کردم و کلا اونجا بزرگ شده بودم شک نمی کردم تو این که برم استایلیست بشم.اینجا این انگار خیلی شغل حساب نمیشه.یا حتی نظم دهنده میشدم.این یکی شغل حتی تو اروپا هم جدید به نظر میاد.ولی با این حساب معماری و معماری داخلی هم تو همین زمینه ها حساب میشه.البته من معتقدم شغل با ماموریت فرق داره و پیداش خواهم کرد:)

این بالایی ها اصل مطلب بود.بقیه ش چیزاییه که هر کدوم اندازه ی یه شیشه توی قفسه ی ذهنم جا گرفته ن.

1- سه چهار سال میرفتم پیش یه دکتری و یه قرصی بهم داده بود که میگفت نصف کن بخور.در حالی که نباید نصف میشد و اون طوری تاثیری نداشت.اینو همین الان تو وبلاگ یک دانشجوی پزشکی خوندم و از اونجا یاد گرفتم.چیزی که از دکتره به وضوح یادمه اینه که به قول مامانم مثل حیوانات زبان بسته بود.سوال می کردی با سر جواب بله و نه می داد.از این دکترا نباشید.روند درمان من به خاطر نوع تجویز ایشون(که دارو درست بود ولی نحوه ی مصرف نه) 4 سال به تاخیر افتاد.اون وقتا مامان و بابام هم اندازه ی الان آگاهی نداشتن که بروشور دارو رو بخونن.پس تنها به حرف دکتر اکتفا نکنین.بروشور رو بخونین.

2- یه کاری رو که میخوام شروع کنم اول از خودم شروع میکنم.اول باید موهامو شونه کنم،خوشگل و خوش تیپ کنم بعد برم سراغ کاره!حتی اگه خونه تکونی باشه و قرار باشه کثیف بشی.

3- یا همه یا هیچ! این شعار منه.اگه قراره اتاقمو تمیز کنم باید همه جاش اساسی تمیز شه.اگه یه جاش نمیشه اصلا میخوام هیچ جاش نشه! به عبارتی دیگی که واسه من نجوشه میخوام سر سگ توش بجوشه! البته که باید بگم این شعار بدبختم کرده.فلجم کرده.اهمیتی نمیدم که معدل الفم،اهمیتی نمیدم که میتونم غذای خوشمزه ای بپزم،اهمیتی نمیدم که چقدر خوب رنگای یه ست لباس رو هماهنگ میکنم،اهمیتی نمیدم که میتونم ساعت ها بشینم و درباره ی یه موضوع تحقیق کنم وقتی که نمیتونم خوب گیتار بزنم!من باید تو همه چیز بهترین باشم!

4- من خدای درست کردن کوه از کاهم.مورد بالا رو مشاهده بفرمایین.همون یه مورد میتونه منو به افسردگی بکشونه.

5- خدایا،کی قراره یه 50 میلیون بفرستی واسه اون مورد؟من خیلی وقته منتظرم ها.

6- وقتی کسی از آرزوهاش حرف میزنه یه حس بدی دارم مبنی بر این که قراره یه نفر دیگه به آدمایی اضافه بشه که به آرزوشون نمیرسن و از همه چی زده میشن.نکن خدا،نکن.ما گناه داریم.طفلکی هستیم.

7- یه بیماری هست که فکر میکنی اگه زیاد شاد یا خوشبخت باشی یا زیاد بخندی بعدش دچار غم یا مصیبت میشی.جدی بیماریه ها.یادمه یه جا ازش خوندم.دیگه اهل فن بیان بگن اسمش چیه.خواستم بگم من این بیماری رو دارم.قشنگ تو فامیل هامون هم میبینم اونا تو بچگی به ما القا کردن وگرنه مامان و بابام اصلا از این تصورا ندارن.یه جا تو بادبادک باز مادر امیر به دکتری که همکارش هست عین همین مضمون رو میگه.چقدر ما آدما عین همیم.افکار یکسان،مشکلات یکسان،عادات یکسان و با این حال ادعای تفاوت می کنیم.

8- دو بخش تو کودکیم هست که با یادآوری شون هم خیلی خوشحال میشم هم خیلی ناراحت و دلم میسوزه برای خودم.بعد جالبیش اینه که سال های جدایی از هم نیستن.فقط بستگی به مودم داره که بخوام بیشتر به یاد کدوم بیفتم.من بیشتر اون شاده رو یادم میاد.شاید از فکر کردن به اون بخش ناراحت کننده فرار میکنم.من همیشه از فکر کردن به ناراحت کننده ها فرار کردم.

9- دوتا امتحان دیگه بدم و یه پروژه هم تحویل بدم این ترم تمومه.الان در حالتیم که برای امروزم،فردام،پس فردام و به طور کلی تا سال دیگه همین موقعم میدونم میخوام چیکار کنم.براش برنامه دارم و این حالت خیلی حالمو خوب میکنه.خیلی:) لطفا دعا کنید بشه.

برای مورد 5 هم دعا کنین لطفا.این خیلی واجب تره.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۹۶ ، ۰۶:۰۲
نیمچه مهندس ...

زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم گفته بود که آنچه به عنوان سند 2030 مطرح شده، یقیناً موردنظر جمهوری اسلامی نیست، زیرا در این سند مواردی وجود دارد که با اهداف نظام مغایر است.

ریلی؟

واقعا با اهداف نظام تون مغایرت داره؟

والا ما که سند رو خوندیم چیزی جز زیبایی و اسلام واقعی ندیدیم.حالا اگه شما اسلام دیگه ای دنبال می کنین برم یه خبری به آقای خامنه ای بدم.2030

میدونین کدوم قسمتش بیشتر رفته تو چشم برخی مسئولین و داره مثل خار توی چشم دیوونه شون میکنه؟هدف اصلی 5.

این همه ترس از توانمند شدن زنان زنان چه معنی میتونه داشته باشه؟یعنی ما میترسیم شما بیایین جای مارو بگیرین.یعنی به خودمون و توانایی هامون اعتماد نداریم و از توانمند بودن شما مطمئنیم و میترسیم.یعنی ما میترسیم شما اگه به همه ی حقوق و امکاناتی که ما داریم برسید توانایی و مردانگی ما زیر سوال بره.واسه همینه که به کارگردان زنی که میخواد فیلم دفاع مقدس بسازه به اندازه ی کارگردان مرد تجهیزات نمیدن.از توانمند بودن یه مهندس زن میترسن که سعی میکنن با مسخره کردنش کارشو پایین جلوه بدن.

این سند 17 تا هدف اصلی داشت که من نمیفهمم چرا وقتی دولت اعلام کرده در هر قسمت که با فرهنگ ما هم خوانی نداشت ما ملزم به اجرا نیستیم و یونسکو هم این حق رو بهشون داده و خودش هم تو سند گفته در صورت مغایر نبودن با اولویت های ملی و فرهنگی و با توجه به بودجه تون انجامش بدین و بذارین تو برنامه ی کلی تون.حالا این که آقایون میترسن و از ترس شون چیزای نامربوط به این سند نسبت میدن یه چیز دیگه است.

با کدوم عقلی گفتن تو سند گفته شده به بچه ها هم جنس بازی و خود ارضایی یاد بدین؟؟!با توجه به موارد بالا که گفتم در صورتی که کاری با فرهنگ و اولویت هامون مطابقت نداشته باشه ملزم به انجامش نیستیم،و با توجه به جمعیت زیاد افراد مذهبی(واقعا مذهبی نه الکی مذهب) کدوم آدم عاقلی قبول میکنه چنین چیزی رو مسئولین کشور که باید از هزار تا فیلتر رد بشن میذارن تو برنامه 14 ساله کشور و شورای انقلاب هم تاییدش میکنه؟؟؟نه! میخوام بدونم با کدوم عقلی؟حالا فرضا اونا گذاشتن،میتونیم تصور کنیم اعتراض پدر و مادرها رو به دولت و طبیعتا عقب نشینی دولت رو.پس جو زده نشید لطفا عزیزانم و خیال نکنین مسئولین کشور تو کلوب شبانه بزرگ شدن.

توجه تون رو جلب میکنیم به بندهایی که رفتن تو چشم من:

1-حداقـل، بـه نصـف رسـاندن تعـداد مـردان، زنـان و کودکانـی کـه در فقـر زندگـی میکننـد - بـا
تأکیـد بـر همـۀ اشـکال فقـر، بنابـر تعاریـف ملّـی آن- تا سـال 2030

2-تضمیـن تحقق برابـری حـق دسترسـی بـه منابـع اقتصـادی و خدمـات پایـه، مالکیـت و کنتـرل
مالکیـت از جملـه در مـورد: زمیـن و سـایر اشـکال دارایـی، ارثیـه، منابـع طبیعـی، خدمـات مناسـب
جدیــد در حــوزۀ فنــاوری و خدمــات مالــی از جملــه اعطــای وامهــای خــود - اشــتغالی کوتاه ّ مــدت
بـرای همـۀ مـردان و زنـان، بـه ویـژه فقـرا و اقشـار آسـیبپذیر تـا سـال 2030

3-تقویـت پیشـگیری از مصـرف مـواد مخـدر و درمـان سـوءمصرف آن و نیـز پیشـگیری از اسـتفادۀ
زیانبـار مشـروبات الکلی
 

4-تضمیـن دسترسـی جهانی بـه خدمـات بهداشـتی و درمانـی در حـوزۀ مسـائل جنسـی و بـاروری،

از جملـه: درراسـتای تنظیـم خانـواده، آمـوزش و اطلاعرسـانی و ادغـام بهداشـت بـاروری در برنامههـا
و راهبردهـای ملّـی تـا سـال 203
  
5-ریشــه کنی نابرابریهــای جنســیتی در آمــوزش و تضمیــن دسترســی برابــر بــه همــۀ مقاطــع
ّ آمـوزش و تربیـت فنـی و حرفـهای بـرای اقشـار آسـیب پذیر، از جملـه معلـولان، افـراد بومـی و کودکانی
کـه در شـرایط آسـیب پذیر زندگـی میکننـد و یـا خـود آسـیب پذیر هسـتند، تـا سـال 2030

6-تضمیـن مشـارکت کامـل و مؤثـر زنـان و در اختیـار قـرار دادن فرصتهـای برابـر (بـا مـردان)
بـرای انتصـاب بـه مسـئولیتهای بسـیار بـالا در همـۀ سـطوح تصمیمگیـری در حوزه هـای سیاسـی،
اقتصـادی و همچنیـن در زندگـی عمومـی
  
7-کاهش قابل ملاحظۀ فساد و رشوه خواری در همۀ اشکال آن تا سال 2030
8-ادغام اقدامات مرتبط با تغییر اقلیم در سیاستها، راهبردها و برنامه ریزیهای ملی

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ خرداد ۹۶ ، ۱۳:۴۱
نیمچه مهندس ...

دیوونه بازی کردین؟ من آره

جرات تعریف کردنش واسه کسی رو داشتین؟

نه!

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ خرداد ۹۶ ، ۰۳:۲۲
نیمچه مهندس ...