نفس بکش

کی مواظب بچه باشه؟

چهارشنبه, ۲ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۳۱ ب.ظ

مردها هم بچه هاشونو با خودشون میبرن باشگاه؟
باشگاه ما اینجوریه که علاوه بر مربی و کمک مربی،بعضی هم باشگاهی ها هم بچه هاشونو با خودشون میارن اونجا.یا نوزادن و تو کریر،یا چهار پنج ساله ان و هرکاری مامان شون بکنه اونا هم انجام میدن.یکم هم صمیمی میشن با همدیگه بازی می کنن.
همیشه برام سواله که چرا وقتی یه زوج بچه دار میشن اونی که باید از کارش بگذره مادره.در شرایطی که درآمد مرد بیشتره برام قابل درکه ولی تو شرایط برابر نمیفهمم.بچه ی هر دوشونه دیگه،تازه از نظر سختی نگهداری هم بخوای بسنجی زن نه ماه نگه داشته بچه رو.حالا نوبت مرده.برای بچه هم که تا شش ماهگی فرقی نداره کی مواظبشه.یه سری نیازها داره که هر کسی میتونه رفعش کنه.شیر هم میشه براش تو شیشه نگه داشت.شش تا هجده ماهگی اضطراب جدایی داره که اونم فقط یه مراقب بیست و چهار ساعته ی ثابت میخواد.هم چنان برای بچه مامان یا بابا فرق نداره.

مردسالاری نگهداری بچه رو وظیفه ی زن دونسته و بر اساس عرفی که ساخته شده قانون ایجاد کردن.الان قانون باید عوض شه،باید از زن و شغلش حمایت بشه و برای بارداری و بچه دار شدنش کاری کنن که شغلش  رو از دست نده.اما اینا برای ایران به نظرم خیلی دور میرسه.خیلی دور و نا امیدانه...

موافقین ۲ مخالفین ۰ ۹۷/۰۸/۰۲
نیمچه مهندس ...

نظرات  (۵)

خدایی چطور دلت میاد بچه‌تو از خودت دور کنی؟ حتی یه لحظه!
بچه‌ها هر چقدرم دردسر و سختی داشته باشن، عشقن. خود خود خود عشقن
اصن بیار بده من نگه‌دارم :))
پاسخ:
نمیدونم چقدر بچه دور و برت بوده ولی به نظرم فقط داری گوگولی و رمانتیک نگاه میکنی.زندگی واقعی متاسفانه این طوری نیس.پره از قبض و وام و هزینه و وظیفه و حقی که در برابر وظایف به زن داده ن یک هزارم در برابر میلیونه.
خب تا حالا نه تجربهٔ بچه‌داری داشتم نه وام و قبض
ولی عاشق بچه‌ام :دی
پاسخ:
:))
با تمام پست موافقم 
مثلا آبجی خودم کارمند تمام کارهای بچه شو خودش انجام میده  شوهرش وقتی بچه تر تمیزه بغلش میکنه اما فقط کافی متوجه بشه بچه پی پی کرده از صد فرسخیش هم رد نمیشه 
پاسخ:
اینم نمونه
بچه مال هر دوست خب،کاراشو باید بکنن
نمیدونم چی بگم، چند تا سوال دارم
شما بچه داری اصلا؟؟
میتونی درک کنی حسه مادر رو به بچه ش؟؟
میتونی نیاز بچه به مادرش رو حتی نام ببری؟؟
صدای ضربان قلب مادر برای بچه میدونی چه اثری داره؟؟
شیر تو شیشه میدونی چه خطراطی برای بچه داره؟/
حالا این اهمیت داره یا قبض و وام و از این چیزا؟؟؟
یه ذره آدم میتونه خواسته هاش و مدیریت کنه قبض و قسط کمتری بدی ولی واقعا میشه تو شکل گیری شخصیت بچه کم گذاشت؟؟
هر چند قانونی برای بچه نگه داشتن وجود نداره و همه وظیفه و تکلیفه مرده که بچه رو نگه داره از هزینه هاش تا تهیه محلی برا زندگی و از این قبیل.
پاسخ:
نه بچه ندارم ولی تو پروسه ی رشد برادرهای کوچکترم فعال بودم و قطعا حس مادر به بچه رو درک میکنم و انکار هم نمیکنم.ولی پس حس پدر به بچه کجاست؟
تا جایی هم که میدونم شیر رو میشه تا 12 ساعت تو یخچال برای نوزاد نگه داشت. چیزی که میخوام بگم دقیقا کم نذاشتن تو شکل گیری شخصیت بچه ست.اگه لازمه دو تا والد داشته باشه،لازمه که هر دو به اندازه تو پرورشش دخالت فعال داشته باشن نه که مادر بشه پرورش دهنده و پدر دستگاه پول.
من این قانونی که میگی رو اصلا قبول ندارم.پره از اشکال 
مشارکت تو پروسه رشد بچه، اصلا شبیه چیزی نیست که مادر حس میکنه!
مادری کردن رو ان شالله تجربه میکنی، کلاااااا دنیات عوض میشه ان شالله به زودی، تا تو موقعیتش قرار نگیری نمیتونی اصلا درک کنی اون فضا و روحیه رو!
شیر تازه کجا شیری که 12 ساعت مونده تو یخچال کجا!!
 هر کسی نقش خودش رو داره، اینی که میگم پول و هزینه رو مرد باید در بیاره اینه که زندر آرامش روانی و اقتصادی باشه و قطعا مرد هم هر وقت تو خونه است نقش تربیتی و کمکی بچه رو داره، دیگه!
خب شما قبولش نداری، اتفاقا خیلی هم از چیزایی که به نفع خانم هاست رو هم خیلی دیگه قبول ندارن، ولی مهم اینه که قانون قانونه و باید رعایت بشه.
ان شالله به زودی مادر بشی متوجه حرفام میشی
:)
پاسخ:
من هیچ وقت مادر نمیشم،علاقه ای به این نقش ندارم.
اینی که میگید مرد وقتی خونه ست نقش تربیتی و کمکی رو داره این کلیت حرف منه.چرا کمکی؟ چرا مرد اگه کاری تو خونه یا برای بچه میکنه کمک حساب میشه و نه وظیفه و کاری که زن تو خونه و برای بچه انجام میده وظیفشه و اگه انجام نده سرزنش میشه.کسی شاید مجازاتش نکنه ولی فشار اجتماعی روشه.فشاری که روی مرد هیچ وقت نیست.هیچکی از مرد انتظار نداره پدر باشه ولی هر زنی بای دیفالت مادر حساب میشه حتی اگه مثل من علاقه ای به این نقش نداشته باشه.